Projekt a globális nevelésről

Az ISKOLÁK A VÁLTOZÁSÉRT projekt célja hogy létrehozzunk egy olyan, 4 magyar iskolából álló hálózatot, amely részt vesz egy, a globális nevelés témáit, filozófiáját, megközelítését tükröző pedagógiai segédanyag (tananyag csomag) kidolgozásában, kipróbálásában és a rendes tanmenetbe való beépítésében. A résztvevő iskolák ez által egy olyan úttörő kezdeményezés részeseivé válnak, amely a globális nevelést a formális oktatás részévé teszi. Az iskolák vonzóbbakká válhatnak a tanulók és a szülők számára. A későbbiekben ez a kezdeményezés utat mutathat más iskolák számára is.

-       2013. július - Lezajlott egy 3 napos képzés a projektben résztvevő tanárok részére.

-       2013. szeptember - elkezdődött a pedagógiai segédanyag kidolgozása, melynek első lépéseként az egyes munkacsoportok külön-külön találkoznak, hogy egy audit segítségével megtalálják azokat a pontokat, ahol a globális nevelés témái kapcsolódni tudnak az általuk követett (hagyományos) tanmenethez.

-       2013. november - Megtartottuk az I. tanári találkozót, ahol a munkában résztvevő tanárokkal közösen megvitattuk, mit csináltunk eddig, hol tartunk, és hogyan haladjunk tovább.

-       2014. augusztus - Tábor 4 iskola részvételével.

Ady Endre Gimnázium résztvevő tanárai:

Proksza Ágnes

Kiss Katalin