A Comenius programmal Stuttgartban Vállalkozók nyomában

A Comenius programmal Stuttgartban
Vállalkozók nyomában

Idén május 11-14. között került sor a Comenius program idei harmadik csereeseményére, a magyar és bécsi diákok kilátogatására a németországi Stuttgartba.
 Magyarországról az Ady Endre Gimnázium hat diákja vett részt a programban, három előadással készülve, melyeket a stuttgarti Solitude Gymnasiumban adtak elő.
A Comenius program idei témája a „Feltalálók és vállalkozók” címet viselte, melyben néhány világhírű feltalálónkat, illetve az általuk alapított céget mutatták be.
Készült előadás Dr. Béres Józsefről, és az általa feltalált Béres cseppről, megismerhették a bécsi és németországi diákok Rubik Ernő sokszínű és változatos találmányait a bűvös kockától a rubik kígyóig, illetve bemutatásra került Szamos Mátyás világhírű finomsága, a Szamos marcipán is.
A bécsi és stuttgarti diákok is különleges témákat választottak: készítettek bemutatót a Wienerberger cégről, illetve a Mercedes-Daimler művek alapítójáról, a termékeik múltjáról.
Természetesen a sok gyakorlás és előadás-hallgatás után volt ideje a résztvevő diákoknak Stuttgart gyönyörű és hangulatos belvárosának felfedezésére is, illetve illusztrálandó a Mercedes-Daimler cégről készített előadást, a diákok közösen ellátogattak a világhírű Mercedes  múzeumba.
A program után a magyar diákok elégedetten térhettek haza: előadásaikat megint csak érdeklődés és meglepettség fogadta német és osztrák részről. A magyarok újra kellemes meglepetést okoztak! Reméljük, hogy a következő cserelátogatáson a magyar költőkról és gondolkodókról készített előadások tovább öregbítik hazánk és iskolánk jó hírét.

Vámos Violetta 11.b

Ajánlat