A Természetismereti szakkör kirándulása a Királyréti tanösvényen 2014. március 22.

A Természetismereti szakkör kirándulása a Királyréti tanösvényen

2014. március 22.

Gyönyörű napsütésben, szinte kora nyári időben kirándultunk a hétvégén. Az első célpontunk a nemrég megnyílt Látogatóközpont volt, ahol a Duna-Ipoly Nemzeti Park és a Börzsöny látnivalóival ismerkedtünk. Az interaktív kiállításon különféle állatok szőrét simogathattuk meg, állathangokat ismertünk fel. Sok érdekes dolgot megtudtunk a Börzsönyben ismét megtelepedett hiúzról. Működésbe hoztuk egy hámor modelljét. A kiállításon tanultakból vetélkedőn lehetett számot adni.

A tanösvényen végighaladva szó esett a modern erdőgazdálkodásról, fafajokról, sok békafajról. Megfigyeltük a fenyvesben, hogy milyen állatok eszik a fenyőmagot. Láttuk egy harkály étkezőhelyét. A Bajdázó-tónál sok-sok barna varanggyal találkoztunk, amik mind a tó felé igyekeztek, mert ott teszik le petéiket. A békés állatok közül néhányat kézbe is vettünk, alaposan megfigyeltük a testfelépítésüket. A vízben látható petéket egy határozó segítségével fajra is felismertük.

Jártunk egy egykori vasércbányában, ahol még dermedt, telelő lepkéket találtunk.

A program végén a Látogatóközpont kertjében szalonnát sütöttünk, igen vidám hangulatban.

Visszafelé kisvonaton tettük meg a Királyrét-Kismaros utat.

Szép nap volt!

Frekot Erika