Matematika verseny általános iskolások számára 2014/2015-ös tanév

A Budapest XIII. Kerületi Ady Endre Gimnázium

a 2014/2015-ös tanévben ismét

MATEMATIKA VERSENYt

hirdet általános iskolai tanulók számára.

A verseny két kategóriában zajlik.

I. kategória: általános iskolák 5-6. évfolyamos tanulói

II. kategória: általános iskolák 7-8. évfolyamos tanulói

A verseny fordulói:

Mindkét kategória versenye két fordulós, mely az általános iskolákhoz eljuttatott feladatlapok otthoni megoldásából áll. Az egyes fordulókban elért pontszámot az iskolának küldjük vissza a következő forduló feladataival együtt. A verseny döntővel zárul, melynek helyszíne az Ady Endre Gimnázium. Ide azokat a diákokat hívjuk meg, akik az előző fordulókban a legmagasabb pontszámot érték el. Az egyes fordulók feladatainak megoldásához minden segédeszköz felhasználható, a döntőn azonban mindenki csak a saját tudására, felkészültségére számíthat. A verseny végső sorrendjét a döntő eredménye adja meg. Kategóriánként az első három helyezett jutalomban részesül.

A verseny határidői:

Feladatlapok kiküldése az iskoláknak

Beküldési határidő

I. forduló

2014. október 20.

2014. december 12.

II. forduló

2015. január 23.

2015. március 6.

A második forduló eredményét, valamint a döntőre szóló meghívókat

2015. március 27-ig

küldjük el az általános iskolák részére.

Döntő: 2015. április 14.

Budapest XIII. Kerületi Ady Endre Gimnázium