Nyelvtanulás Firenzében és Párizsban

Kerületi ösztöndíjjal francia és olasz nyelviskolákban

A XIII. Kerületi Önkormányzat által évek óta biztosított idegen nyelvi program keretében az idén Párizsban és Firenzében tanulhattak a kerület középiskoláiból pályázat útján kiválasztott diákok.

Hét 11. illetve 12. évfolyamos tanuló tölthetett el egy hetet külföldön. Ezalatt az idő alatt napi 4-6 órában nyelviskolai foglalkozásokon vettek részt, majd számos kulturális program várta őket, melyek során a francia és az olasz nyelv használata elengedhetetlen volt: városnézések, múzeumlátogatások, érdekességek. Mivel diákjaink családoknál laktak, lehetőségük nyílt bepillantást nyerni a francia és az olasz emberek mindennapjaiba és a közös étkezések során nemcsak kulináris élvezetekben részesültek, hanem barátságok is szövődtek.

Ez az egyedülálló ösztöndíj minden résztvevőjének életre szóló élményt adott és megerősítette a nyelvtudásukat.

2011. november 8.

Szalai Bernadett és Vargáné Drexler Zsuzsanna