Adventi közösségi szolgálaton a 10.a

Osztályunk egy csoportja, osztályfőnökünk vezetésével és szervezésében, december 13-án ellátogatott a szintén kerületünkben található Pannónia Általános Iskolába, hogy ott a német nemzetiségi tagozaton tanuló diákokkal együtt egy kellemes délutánt töltsünk el az adventi készülődés jegyében.

Először az adventi ünnepkörhöz kapcsolódó magyar és német népszokásokat elevenítettük fel, kitértünk a nap, december 13. Luca napjához kötődő szokásokra is. Közösen énekeltünk karácsonyi éneket a kicsikkel és ezután következett a közös kézműves délután. Különböző anyagok és technikák felhasználásával készültek díszek és ajándékok az ünnepre.

Örülünk, hogy mi is hozzájárulhattunk a kisebb gyerekek hasznos időtöltéséhez és együtt készülhettünk velük. Éreztük, hogy elfogadnak minket, és büszkeséggel töltött el, hogy adnak az ötleteinkre, számít a véleményünk.