Tájékoztató a központi írásbeli felvételi vizsgákról

Az írásbeli vizsga időpontja:

A tanév rendje szerint a 6 és 8 évfolyamos gimnáziumokban, valamint a középiskola 9. évfolyamára történő beiskolázás írásbeli vizsgáit lebonyolító középiskolákban országosan egységesen 2017. január 21-én (szombaton) 10 órától kell megtartani.

A tanulók érkezzenek 9:30-ra, így nyugodt körülmények között találják meg és foglalják el a kijelölt teremben a saját helyüket. A terembeosztás a bejáratnál ki lesz függesztve.

Az Ady Endre Gimnáziumban azok a tanulók írhatják meg a vizsgát, akiknek erre vonatkozó jelentkezése a 2016. december 9-i határidőig megérkezett az intézménybe.

(A tanév rendje szerint a pótló írásbeli vizsgákat országosan egységesen 2017. január 26-án (csütörtökön) 14 órától kell megtartani. Ezen a napon azok a tanulók írhatnak pótló felvételit, akik az előző írásbelin alapos ok –megbetegedés – miatt nem tudtak részt venni. Ezt kérjük, a szülő feltétlenül jelezze 21-én!)

Írásbeli értesítést a vizsgázóknak nem küldünk.

Azoknak a tanulóknak a szülei, akik különleges bánásmódra, speciális körülmény biztosítására vonatkozó kérelmet nyújtottak be, postai úton kaptak határozati formába foglalt választ.

A vizsgázók hozzák magukkal személyi azonosításra alkalmas iratukat: személyi igazolványt vagy diákigazolványt.

Szükséges felszerelés: kék (vagy fekete) toll(ak) és ceruza.

Az írásbeli vizsga során a dolgozat megírásakor a rajzokat ceruzával, minden egyéb írásbeli munkát kék vagy fekete színű tintával kell elkészíteni.

A magyar nyelvi feladatlapok kitöltéséhez segédeszköz nem használható.

A matematika feladatlapok kitöltéséhez rajzeszközökön (vonalzó, körző, szögmérő) kívül más segédeszköz (pl. zsebszámológép) nem használható. (Kivéve, ha a tanuló igazgatói határozattal engedélyt kapott erre.)

Az írásbeli vizsga lebonyolítási rendje:

A vizsga 2x45 percet vesz igénybe. A két feladatlap kitöltése között 15 perc szünetet kell tartani.

Először a magyar nyelvi, majd a matematikai feladatlapot oldják meg a tanulók.

10.00-10.45: A magyar nyelvi feladatlap kitöltése.

10.45-11.00: Szünet a felvételiző diákok számára.

11.00-11.45: A matematika feladatlap kitöltése.

A felvételi vizsga feladatlapjai és javítási-értékelési útmutatói 2017. január 21-én 13 órától a www.oktatas.hu honlapon megtekinthetők.

A kijavított dolgozatok megtekintése:

A központi írásbeli vizsga kiértékelt dolgozatait a vizsgázó és szülője az igazgató által meghatározott helyen és időben, az iskola képviselőjének jelenlétében megtekintheti, azokról kézzel vagy elektronikus úton pl. digitális fényképezőgéppel másolatot készíthet, és – kizárólag a hivatalos javítási-értékelési útmutatótól eltérő értékelés esetén – az értékelésre észrevételt tehet.

Megtekintés az Ady Endre Gimnáziumban: 2017. január 31. 08:00-16:00

A vizsgázó és szülője a javítási-értékelési útmutatótól eltérő értékelés esetén észrevételeit a megtekintést követő első munkanap végéig – tizenhat óráig – írásban adhatja le. Az észrevétel benyújtására nyitva álló határidő elmulasztása esetén egy napon belül lehet igazolási kérelmet benyújtani. Az igazolási kérelem benyújtási határideje jogvesztő.

Iskolánkban az esetleges észrevételek benyújtásának határideje: 2017. február 01. 16:00

Ha az írásbeli vizsgakérdésekre adott megoldás értékelésére a vizsgázó észrevételt nyújt be, az iskola az észrevételt érdemben elbírálja. Az iskola a bírálat eredményét határozat formájában, megfelelő indokolással, az észrevétel benyújtását követő három munkanapon belül írásban közli az észrevételt tevővel. Ha az észrevételt tevő az iskola határozatának kézhezvétele után is fenntartja korábbi észrevételét, ezt egy munkanapon belül írásban közli a vizsgát szervező iskolával. A határidő elmulasztása jogvesztő.

A tanulók értesítése a központi írásbeli vizsga eredményéről:

Az írásbeli vizsga eredményéről a vizsgát szervező iskola – az OH által kiadott, a vizsga részletes eredményeit tartalmazó, az iskola körbélyegzőjének lenyomatával, valamint az igazgató vagy az általa kijelölt személy aláírásával hitelesített Értékelő lapon, a tanév rendjében meghatározottak szerint 2017. február 9-ig – közvetlenül tájékoztatja a vizsgázókat. A feladatonként részletezett pontszámokat, valamint az összpontszámot tartalmazó, a tanuló nevére kiállított Értékelő lapot a Közfelvir program segítségével kell elkészíteni, onnan kinyomtatni, és az igazgató aláírásával valamint az iskolai körbélyegző lenyomatával ellátva minden vizsgázó részére át kell adni. Elegendő egyetlen eredeti példányt átadni, mert a későbbi jelentkezéshez – ha az iskola kéri – a diák annak másolatát csatolhatja.

Az Ady Endre Gimnáziumban az értékelő lapok átadása:

2017. február 7. 08:00-16:00 (Titkárság)