Felvételi eljárás

Élünk a középiskolai központi felvételi lehetőségével.

Jelentkezési határidő: 2013. december 10. (6 és 4 évfolyamosoknak és a nyelvi előkészítőbe jelentkezőknek is.) Amennyiben a tanuló a felvételi eljárás során speciális körülmények biztosítását kéri, az erre vonatkozó szülői kérelem és a szakértői vélemények benyújtásának határideje is ez!

A megíratás ideje országosan:

2014. január 18. szombat 1000                     6 évfolyamos gimnáziumba,

4 évfolyamos gimnáziumba és a nyelvi

előkészítő évfolyamra jelentkezőknek.

Pótló felvételi: 2014. január 23. 1400 (Csak orvosi igazolás fogadható el!)

A dolgozatok megtekinthetők és az értékelőlapok átvehetők: 2014. febr. 4-én (kedd) 8-16 óráig

Amennyiben februárban hozzánk adja be a tanuló a jelentkezési lapját, csatolnia kell a bárhol megírt felvételi értékelő lapját. (Azoknak is csatolni kell az értékelő lapot, akik nálunk írták a központi felvételit.)

A tényleges jelentkezési lapok beérkezési határideje: 2014. február 14.

Szóbeli felvételit a 9. és 7. évfolyamra felvehető diákoknak is tartunk. Vizsgáljuk továbbá a tanulók általános tájékozottságát.

A nyelvi előkészítő osztálynál mérjük a felvételi tájékoztatóban jelzett angol tudásszint meglétét.

Saját szóbeli felvételi a 4 és 5 évfolyamos képzésbe jelentkezőknek (8. osztályosok)

2014. 02. 24. (hétfő)                1400-tól            beosztás szerint

2014. 02. 25. (kedd)                1400-tól            beosztás szerint

2014. 02. 26. (szerda)              1400-tól            beosztás szerint

2014. 02. 27. (csütörtök)          1400-tól            beosztás szerint

2014. 02. 28. (péntek)              1400-tól            beosztás szerint

Saját szóbeli felvételi a 6 évfolyamos képzésbe jelentkezőknek (6. osztályosok)

2014.02.24. (hétfő)                   1400-tól            beosztás szerint

2014.02.25. (kedd)                   1400-tól            beosztás szerint

A jelentkezési lapra kérjük ráírni, hogy a jelzett időpontok közül melyik lenne megfelelő a szóbeli felvételire. Ezt a beosztáskor figyelembe tudjuk venni.

A 4 évfolyamos (8. osztályos) és a nyelvi előkészítő osztályokba jelentkező diákoknak nem küldünk külön értesítést a felvételik időpontjáról, a beosztást az iskola HONLAP-ján tekinthetik meg (www.adygimnazium.eu). Változtatásra csak nagyon indokolt esetben van lehetőség.

Nem hívjuk be a szóbeli felvételire azon diákokat, akik félévkor bármely tárgyból elégtelen osztályzatot kaptak, akiknek a matematika osztályzata elégséges, illetve akiknek hozott és a központi írásbeli felvételin szerzett pontjainak összege nem éri el a 75-öt (a központi írásbeli valamely tárgya alól felmentettek esetében az 50-et).

A maximálisan elérhető felvételi pontszám alkotórészei

4 és 5 évfolyamos
képzés esetén

6 évfolyamos
képzés esetén

Központi írásbeli

(max. 100 pont)

(max. 100 pont)

Előző tanév év végi és az adott tanév félévi osztályzatokból hozott pontok

(matematika, magyar nyelvtan (humánnál irodalom is), történelem, idegen nyelv,

biológia  vagy földrajz vagy fizika  vagy kémia   /a jobbat vesszük figyelembe /illetve 6. osztályosoknak  környezetismeret)

(max. 225 = 50 pont)

(max. 2 · 25 = 50 pont)

Saját szóbelin szerzett pontok

(max. 50 pont)

(max. 50 pont)

Az általános iskolai matematika osztályzat hiánya esetén a biológia osztályzatot, magyar osztályzat hiánya esetén a történelem osztályzatot kétszer számítjuk be a hozott pontszámba.

A tantárgyi felmentéssel rendelkező diákoknál a magyar vagy matematika központi dolgozatok hiánya esetén a tanuló elérhető összpontszáma 150 lesz (200 helyett). Elért valós pontszáma alapján kiszámoljuk a %-os teljesítményét, amit a 200 max. ponthoz arányítva alakul ki a tanuló végleges pontszáma, ami alapján a felvételi rangsorba kerül.

A felvételnél azonos pontszámot elért tanulók közül előnyben részesítjük azt, akinek sajátos helyzete ezt indokolja: akinek központi matematika eredménye jobb, kerületi lakos, testvére idejár, a szülő pedagógus.

Az ideiglenes rangsor megtekinthető 2014. 03. 12-től az iskolában és a honlapunkon.

A végleges felvételi jegyzéket 2014. 04. 25-ig hirdetjük ki.

Beiratkozás időpontja: 2014. 06. 26. 8–12h