A biológia tagozat

Minden tanévben egy osztály fele (16-18 diák) kezdi meg tanulmányait a biológia tagozaton. Ők minden évben tanulnak biológiát, 9. évfolyamon 2 órában, a továbbiakban heti 4 órában. Ide azokat a diákokat várjuk, akik sem időt, sem befektetett munkát nem sajnálnak azért, hogy magasabb szinten sajátítsák el ezt a tárgyat. Lehetőségük van alaposan felkészülni az érettségire.

A tanórai munkát 9. és 10. osztályban kiegészítik az 5 napos terepgyakorlatok. Az egyik évben valamelyik nemzeti parkkal ismerkedhetnek meg a helyszínen a diákok, a másik évben Budapest környékének természeti látnivalóit keresik fel.  A terepgyakorlatok olyan ismeretek szerzését teszik lehetővé, melyek az iskola falai között nem tanulhatók meg (fajismeret, megfigyelések, vizsgálatok a természetben, stb.). A diákok jegyzőkönyvet vezetnek, készülnek az egyes témákból, munkájukat értékeljük. A terepgyakorlaton való részvétel kötelező. Az érdeklődő diákok számára minden fontos lehet, amit városi diákként a természetben látnak. Várjuk a szülők együttműködését is e területen, hiszen aki biológia tagozatra jelentkezett, vállalta az azzal járó többletterheket.

Jók a tapasztalataink a már végzett, egykor biológia tagozatos diákokkal. Egyeseket gyakorló biológia tanárként látunk viszont, mások elmondják, hogy az egyetem első éveiben „abból éltek”, amit nálunk megtanultak. Szeretettel emlegetik a terepgyakorlataikat is.

Évente rendezünk biológia versenyt általános iskolások számára. A döntő lebonyolításában a tagozatosok szoktak segíteni. A verseny helyezettjeit pedig gyakran látjuk viszont diákként iskolánkban.

A tagozat megalapozza a magas pontszámú, sikeres érettségi vizsgák letételét, ahogy az már az elmúlt években bebizonyosodott.

Minden természet iránt érdeklődő diákot (szaktól függetlenül) várunk iskolánk Természetismereti és környezetvédelmi szakkörébe. A szakkör tagjai minden hónapban egyszer kirándulnak, védett területeket, természeti szépségeket, állatkerteket keresnek fel. Minden kirándulásnak van témája, amiben elmélyedünk a terepen. Sok játék és feladatlap egészíti ki a programokat.

Mindenkit szeretettel várunk a biológia tagozatra, ha van ereje, ideje, lelkesedése, hogy felfedezze velünk az élővilág számos csodáját.

Frekot Erika

a biológia szakos tanárok nevében