Ügyelet és étkezés az őszi szünetben

Budapest Főváros XIII. Kerületi Önkormányzat a 2018. évi őszi szünidő időtartama alatt 3 munkanapon (2018. október 29., 30. és 31.) térítésmentesen biztosítja a déli meleg főétkezést:

• a hátrányos helyzetű,
  • a halmozottan hátrányos helyzetű
  • és XIII. kerületi lakcímmel rendelkező rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermekek számára

az ügyeletes Hegedüs Géza Általános Iskolában.

A hátrányos helyzetű és a halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek körében az igényeket továbbra is a Prevenciós Központ családgondozó munkatársai mérik fel.

A rendszeres gyermekvédelmi kedvezménnyel rendelkező gyermekek ügyében a Tankerülettel egyeztetve az iskolák járnak el.

• Az iskolák a kérelem nyilatkozat és megállapodás 2 példányát a szülőnek átadják
  • a szülő által visszaküldött egyik példányt összegyűjtik, határidő: 2018. október 18. (csütörtök)
  • Rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermek ügyeleti ellátásának biztosítása a szülő részére térítésmentesen történik.

Amennyiben jogcímmel nem rendelkező, teljes térítést fizető gyermek ügyeletre jelentkezik az iskolában és háromszori étkezést kér a szünet ideje alatt, abban az esetben a 30/670-5705 IMFK-s telefonszámon (Csepeli Andrea telefonszáma) kell a szülőnek jeleznie az igényét. A háromszori étkezés díja 810.- Ft/nap.

A jelentkezést az iskoláknak az "rgyvk-s" kérelem és megállapodás nyomtatvány kitöltésével kell dokumentálniuk, azokat kérjük aláíratni és megküldeni.