Matematika tábor – Káptalanfüred

Augusztus 11-én, nagy izgalmak közt találkozott kis csapatunk a Déli-pályaudvaron, hogy elinduljunk Káptalanfüredre, a Magyar Tamás tanár úr által szervezett táborba. A jó hangulatú utazás után megérkeztünk kis szállásunkra, ami egy erdős részen volt. Nekünk, lányoknak, azért is tetszett különösen a szobánk, mert csak nálunk volt hűtő.

Naponta 5-6 órát foglalkoztunk matematika példákkal, de sokkal kötetlenebbül, felszabadultabban, mint az iskolai órákon. De mégis kellő figyelemmel és érdeklődéssel. Lehet, hogy az „ablaktábla” is közrejátszott ebben.

Az órák után persze maradt még bennünk elég energia a tanár úr által kitalált programokhoz is. Túráztunk a kilátóhoz és a Köcsi-tóhoz, elvonatoztunk Balatonalmádiba és ott egy kellemeset sétáltunk, fagyiztunk. A tanuláson kívül napi programunk volt még a strandolás. A bátrabbak még a hidegebb, hűvösebb napokon is pancsoltak a Balatonban. A standon felfedeztük a büfét is, ahol kiderült, hogy az eladó szintén matematika tanár, így tőle is kaptunk néha feladványokat. Esténként csocsóztunk, vagy hatalmas pingpong meccseket játszottunk, és itt említeném meg a táborunk kihagyhatatlan résztvevőjét, Anitát, a csokis kekszet.

Azt gondolom, mindannyiunk nevében mondhatom, örülünk, hogy részt vehettünk a táborban, felejthetetlen élmény volt!

Köszönjük Magyar Tamás Tanár úr!

Szabadszállási-Tóbi Nikoletta