Matematika tábor a Mátra kapujában

"Csak az okos ember téved"- mondta Anatole Franc.
            Be kell vallja, engem megnyugtatnak a szavak, mert mi aztán sokszor tévedtünk a matektábor alatt. Mégis azt kell mondjam, megérte, hisz gondolkodtunk a példákon, s bizony sokmindenre rá is jöttünk. Annál pedig nincs jobb érzés - és eredményesebb tanulási mód-, mint mikor magunk ismerjük éfel és javítjuk ki hibáinkat. Ezek a tévedések nekünk, diákoknak, számos vicces pillanatot, Magyar Tamás Tanár úrnak pedig szívroham közeli élményt okoztak.
             Keményen dolgoztunk, ám nem csupán tanulásból állt ez a néhány nap. Az elménk pallérozása mellett testünket sem hanyagoltuk el: megérkezésünk napján néhányan ellátogattunk a szurdokpüspöki-i Szent Kúthoz, illetve a Remetebarlanghoz. Másnap biciklire pattantunk, hogy beszerezzük a szükséges nasi adagokat, majd tovább tekerünk a faluban.
            Reggelente a lustálkodás helyett lehetőségünk nyílt tenni egy-egy túrát az Istentetőre, valamint a Nagyhársra, ám ezzel sajnos csak én éltem. A Tanár úr viszont minden egyes diákját ugyanolyan lelkesedéssel vezeti, mint egész túracsoportját, így frissen -és kissé sárosan- kezdhettem meg az aznapi matematika anyag elsajátítását.
            Az időjárásra sem lehetett panaszunk, hisz kijutott mindenből: meleg, napsütéses délután a pásztői strand -kissé túlságosan is - hős vizét élvezhettük, éjjel pedig hatalmas vihar erejét érezhettük a faházban.
            Ilyen mozgalmas nappalok után még estére sem fogyott el az energiánk, fergeteges kártyapartikat rendeztünk, és egy Activity-estet is összehoztunk, ahol beigazolódott a mondás: "Utolsókból lesznek az elsők.", a Tanár órék ugyanis komoly hátrányból indulva, végül az élen végeztek néány emlékezetes megoldás, és  félreértett feladvány után.
            A tábort egy családias szolonna sütéssel zátunk. Talán ennek a hangulatnak is köszönhető, hogy ilyen sikeres volt ez a kirándulás. Szerintem a többiek nevében is mondhatom, ha teheném, jövőre is részt vennék a programokon - bár ami azt illeti, végzőskként inkább mégsem kellene ilyesmire vágynom. Azt azonban bizton állíthatom,: felejthetetlen élmény volt, amit még sokáig emlegetünk majd.

Gervein Adrienn, 12.c