Biológia tagozatosok terepgyakorlata - 2014. április 24.

Biológia tagozatosok terepgyakorlata - 2014. április 24.

 

Kiskunsági Nemzeti Park, Rákosivipera-védelmi Központ

 

 

Csütörtök reggelén 7:45 és 8 óra között volt a találkozó az iskolában, s ahogy mindenki megérkezett, elindultunk a buszhoz. Miután mindenki beszállt a buszba, mindenki alatt értve a 10. c és a 9. b biológia tagozatosait, megkezdődött a 2 órás buszozás a Vipera-védelmi Központba. Az út nagyon jó hangulatban telt, persze közben kaptunk feladatlapokat, volt, amit ott helyben meg is tudtunk oldani. Amit nem, annak majd még otthon kell utánanézni, hogy a terepgyakorlati jegyzőkönyvbe már kitöltve kerüljenek be.

 

Amikor 10 óra környékén megérkeztünk, Kunpeszértől nem messze egy rövid séta vette kezdetét, hogy elérkezzünk a célunkhoz. Ez természetesen egy gyönyörű úton történt, viszont meg-megzavarta a hangulatot egy-két diák rémülete a rovaroktól.

 

A Rákosivipera-védelmi Központban Péchy Tamás volt a vezetőnk, aki először tartott egy beszédet, hogy miért is hozták létre ezt a központot, milyen kiemelkedő sikereket értek el nemzetközi szinten és hogy mik a további céljaik. Utána két szép példányt megmutatott nekünk közelről, s volt szerencsénk mindkettőt megsimogatni, persze csak úgy, hogy ő fogta a fejüket.  Nagyon nagy élmény volt közelről is megszemlélni őket.  Az utolsó dolog hátra volt, ami azt jelentette, hogy megmutatta nekünk, hogy a többi kígyóállományt hol tartják.

Mindenki nagy lelkesedéssel próbálta megkeresni a viperákat a fűben, ami viszont nehezebb feladat volt, hisz nagyon jól beolvadtak a környezetükbe az egyedek. Így, mikor valaki megtalálta az egyiket, nagy volt az ujjongás.

Az előadás végeztével kaptunk pár perc szünetet, eközben legtöbben, főleg a fiúk, gyíkokat kezdtek hajkurászni, persze sikeresen, így a gyíkokat is meg tudtuk közelebbről szemlélni.

 

Végül visszaindultunk a buszhoz, s innen bő 1 órás utazással átmentünk a Fülöpházi Buckavidékre, ahol egy újabb vezetővel találkoztunk, Lendvai Máriával, a Kiskunsági Nemzeti Park munkatársával. Ő bemutatta nekünk, hogy ez a vidék hogy jött létre. Ezek után elindultunk egy tanösvényen, ahol újabb és újabb hasznos információkkal látott el minket, főleg a növényekről. Ilyen növény volt például a báránypirosító, kék szamárkenyér, az árvalányhaj.

Nagyon jó hangulatban telt el az idő, főleg mikor a visszafelé vezető úton egy röpke kis játékra invitált minket a vezető.  

Mikor elbúcsúztunk, sietve visszamentünk a buszhoz, hisz elkezdett esni az eső, s nem mindenkinél volt esernyő.

 

Élményekkel gazdag emlékekkel mentünk hazafelé, illetve rengeteg új információval gazdagodtunk

Mindenki nevében köszönöm ezt a felejthetetlen napot.

 

Nyirati Nikolett

10.c 

Képgaléria

« Vissza