Semmelweis Orvostörténeti Múzeum Mentori Programja

November 12-től az a szerencse ért minket, hogy minden hét keddjén, Kati nénivel ellátogathattunk a SOM által szervezett előadásokra. Az előadó orvosok arról meséltek nekünk, hogy minek a hatására választották ezt a hivatást, hogyan érték el céljaikat, szakterületük pontosan mit is rejt magában, és hogyan is telnek napjaik a kórházban.
Elsőként egy traumatológussal találkoztunk, aki a gyermek baleseti sebészet és a mentőszolgálat küzdelmes, de mégis megindító rejtelemibe avatott be minket. Egy szimulációs baleseti helyzeten gyakorolva az életmentést is megtanulhattuk. Másodjára egy idegsebész életébe tekinthettünk be. Talán mondhatom, hogy az ő előadása volt a legérdekesebb. Hihetetlen sok mindent tudhattunk meg a munkájáról, fantasztikus volt hallgatni, hogy mennyire imádja, amit csinál, és még videót is láthattunk egy agyműtétről,ahol egy jóindulatú daganatot távolítottak el. Harmadik alkalommal egy nőgyógyásszal találkoztunk, aki szintén megismertette velünk munkája szépségeit. Egy szülést nézhettünk végig, s ez nagy élmény volt valamennyiünknek hiszen először láthattunk testközelből ilyet. A negyedik alkalommal egy aneszteziológushoz volt szerencsénk. Nála az volt az újdonság, hogy saját kezűleg próbálhattuk ki, hogyan is kell egy embert intubálni. Az eddigiektől eltérve, az ő szakterülete két dolgot is magában foglal, az altatást, és az intenzív terápiát. Mindkettőről sok érdekeset hallottunk és láttunk. Utolsó előadásunkra pedig egy toxikológus érkezett. Tőle a toxikológia történetét tudhattuk meg egészen az ókortól napjainkig.
Visszagondolva, nagyon tanulságos és hasznos volt az összes előadás. Sok tudással, érdekes és szép élménnyel lettünk gazdagabbak, amit Kati néninek köszönhetünk!J

Gőgös Bea 11.c