A nyelvi előkészítő osztály az amerikai iskolában (ICS)

Március 12-én, azokat a Nyekes  diákokat, akik májusban nem mehetnek Angliába,Taylor tanárnő néhány órára elvitte „amerikai levegőt szívni”.  Belekóstoltunk az ICS amerikai iskola életébe. Nagyon nagy  élmény volt, amikor beléptünk, mindenkinek leesett az álla. Nagy tisztaság volt és barátságos, színes  környezet. Tényleg úgy nézett ki az amerikai suli, mint a filmekben, csak kisebb volt.  Matematika, történelem  és irodalom órára beülhettünk  az amerikai diákok közé, majd egy tanár az iskolában éppen folyó projektbe avatott be minket. Ezután pizzát ebédeltünk, majd a fiúk egy rövid focimeccset játszottak, amíg a lányok ANGOLUL beszélgettek a többi diákkal, végül egy „chapel” volt ahol a diákok zenekara játszott és egy előadó lelki gyakorlatot tartott.  Sokat értettünk, de azért még nem mindent.  Az ICS-s  diákok nyitottak voltak felénk, mindenki mosolygott ránk, ami kizökkentett  a szürke hétköznapokból. Az is meglepett,hogy órán nem kellett fegyelmezniük a tanároknak,mert mindenki figyelt.

Simon Elizabet