Volt Adys diákok a Madách Színház „Játékok és Szerelmek” című előadásában

Nyáry Krisztián tizennégy kultúrtörténeti miniesszéje a játék témakörében magyar írókról, művészekről, szerencselovagokról szól. Fábri Péter írt 13 dalt a játékokról Kováts Kriszta zenekarának tagjaival. Póker, rulett, dominó, scrabble, tenisz, Ki nevet a végén?, és sok más játék kerül szóba a dalszövegekben. Minden dalból az derül ki, hogy egy-egy játék tulajdonképpen egy-egy sűrített emberi dráma.

Nyáry Krisztián minden játékhoz talált egy meglepő történetet. A játékok apropóján elkalandozunk a Monarchiába: megtudjuk, kinek az álarca volt Lőwy Árpád; hol volt Heltai Jenő, Molnár Ferenc és Bródy Sándor játszótere; a scrabble-ről miért Matzner Lola, Márai Sándor felesége, és a pingpongról miért Komjádi Béla, a magyar vízipóló megteremtője jutott a szerző eszébe.

Bartók Béla szerelmi ajándéka Geyer Stefinek egy hegedűverseny volt, amelyben megidézi Stefi nevetését. A történetből kiderül, hogy ki nevet a végén...
"Vannak észjátékok, amelyeket a legnagyobb érzelmek mozgatnak." (Nyáry Krisztián)
"Ez a játék arról szól kicsi színes számokon, hogy a végén végül ki nevet még hány lépés hány pofon" (Fábri Péter)

A Madách Színház előadásában Zavaros Anna és Zelei Péter volt adys diákok is fellépnek!