Útibeszámolót készít a Magyar Televízió a Vágtató Hippók felvidéki útjáról

A Rákóczi Szövetség 180.000.-Ft-os anyagi támogatásának köszönhetően idén is megvalósul hagyományos felvidéki kirándulásunk. Minden évben új programokat igyekszünk megvalósítani, melyeknek célja az emlékezés, új látnivalók felfedezése és kapcsolatépítés határon túli magyarokkal.

A március 14-16.-a között megvalósuló utunkon egyebek között felkeressük az alsósztregovai Madách-kastélyt, megkoszorúzzuk Madách Imre sírját, Rozsnyón közösen emlékezünk 1848/49 hőseiről a Safarik Gimnázium magyar tanulóival, koszorúzunk a Petőfi emléktáblánál és a Kossuth-szobornál. Túrázunk a Hernád áttörésnél és bejárjuk a Szepességet: megnézzük Szepesvárat, Lőcsét és Késmárkot, ahol megemlékezünk a kuruc fejedelemről, Thököly Imréről is.

A Rákóczi Szövetség szervezésében megvalósuló diákutaztatásban idén 105 iskola mintegy 4700 tanulója fog részt venni. A Vágtató Hippókat érte az a megtiszteltetés, hogy utunkra elkísér minket a Magyar Televízió forgatócsoportja és egy 5 perces összeállítást készít arról a Duna Televízió Kárpát-Expressz című műsora részére.

Farkas Zoltán

túravezető