Újabb fatörzsekkel bővült a biofarakásunk

Kihasználtuk a kínálkozó alkalmat, hogy a Röppentyű utcában a Főkert kivágta a veszélyesnek ítélt fákat. A munkások segítségével felhívtuk a főnökséget, hogy megkaphatnánk-e az iskola mellett kivágott fa törzsdarabjait. Nagyon készségesen álltak rendelkezésre.

Amikor megérkezett a darusautó, kiválasztottuk a nagyobb törzsdarabokat. A szakember gyorsan és ügyesen felpakolta a teherautóra, majd ugyanilyen ügyesen lepakolta a kertben már meglévő farakásra az új rönköket. Köszönjük a segítséget!

Mire való egy biofarakás?

Elsősorban élőhelyet akarunk biztosítani rovaroknak, gyíkoknak és akár farontó gombáknak is. Ökoiskolánk kertjében növelni akarjuk a fajgazdagságot. Példát kívánunk mutatni arra, hogy egy nagyvárosi kert is lehet a megszokottnál sokkal fajgazdagabb. Nem csak a tövig vágott gyep lehet a kert dísze, hanem gyönyörködhetünk a nyüzsgő életben is.