Történelem verseny döntőbe jutott diákjai

Kedves Versenyzők, tisztelt Tanárok!

A történelem verseny 2. fordulója után kialakult eredmény:

1.

8.

Bartucz Boglárka

37 pont

Gratulálunk ezekhez a szép eredményekhez, és kérjük a fenti 9 tanulót, hogy 2018. május 9-én 15 órakor jelenjenek meg az Ady Endre Gimnáziumban a szóbeli fordulón (137-es terem).

A 3. írásbeli forduló feladata, hogy készíts A/3-as méretben egy rajzot az általad választott végvárról. A rajzon mutasd be a védműveket, a vár szerkezetét, valamint írd le a vár történetét! Térj ki a vár építésére, esetleges átépítéseire, bővítésére. Ismertesd, kik voltak a vár kapitányai, parancsnokai!

Ezt a rajzot hozd magaddal a szóbeli fordulóra, ott az egyik feladat az lesz, hogy a rajz alapján mutasd be az általad választott végvárat szóban is a kép segítségével.

További jó munkát kívánunk a felkészüléshez, kíváncsian várjuk a személyes találkozást a szóbeli fordulón, tanáraitokat is szeretettel várjuk.

Bodapest, 2018. április 13.                                                    Karlovits Piroska és Hollander Gyöngyi

szervező tanárok