Történelem verseny általános iskolásoknak 2018-2019

Kedves Tanárok, Diákok!

Idén is meghirdetjük az általános iskolák 5-8. osztályos tanulói számára hagyományos történelem versenyünket. A téma ezúttal az 1848-49-es forradalom és szabadságharc lesz. Reméljük, hogy a korszak feldolgozása nem okoz gondot a kisebbek, az 5. és 6. osztályosok számára sem. Kérjük a versenyzőket, hogy ne küldjenek nekünk internetről kimásolt szöveget, inkább próbálják meg önállóan megfogalmazni gondolataikat.

Versenyünket 3 írásbeli fordulósra tervezzük, az utolsó, szóbeli forduló időpontja 2019. április 25-én lesz. A megoldásokat postán kérjük elküldeni iskolánkba, de iskolánk portáján is le lehet adni. (1139 Budapest, Röppentyű út 62.) A verseny egyéni, nem csoportok jelentkezését várjuk.

Kérjük kedves történelemtanár kollégáinkat, hogy a verseny hirdetésében legyenek segítségünkre. Az első forduló válaszait november 17-ig kérjük iskolánkba eljuttatni.

Az 1. forduló feladatai

1. Mutasd be az 1848-az forradalom nemzetközi előzményeit! Mi történt Észak-Itáliában, Párizsban és Bécsben a pesti forradalom előtt?
  2. Te egy külföldi újság tudósítója vagy. Készíts tudósítást az 1848. március 15-i eseményekről a saját újságodnak (magyar nyelven)!
  3. Készíts térképet a pesti március 15-i eseményekről, az alább felsorolt események (helyszínek) szerepeljenek a térképen:

Pilvax

Jogi kar

Landerer és Heckenast nyomdája

Nemzeti Múzeum

Városi tanács

Helytartótanács

Táncsics kiszabadítása

Nemzeti Színház

A válaszokat november 17-ig várjuk. Jó munkát, eredményes felkészülést kívánunk.

Budapest, 2018. október 8.                                          Karlovits Piroska és Hollander Gyöngyi

Ady Endre Gimnázium