Történelem verseny általános iskolásoknak 2016-2017.

Kedves Tanárok, Diákok!

Idén is meghirdetjük az általános iskolák 5-8. osztályos tanulói számára hagyományos történelem versenyünket. A téma ezúttal a Hunyadiak kora lesz. Reméljük, hogy a verseny során sok új, izgalmas ismeretet sikerül szerezniük a diákoknak történelmünknek erről a változatos, küzdelmekkel és dicsőségekkel teli korszakáról.

Versenyünket 3 írásbeli fordulósra tervezzük, az utolsó, szóbeli forduló időpontja 2017. május 10-e lesz. A megoldásokat postán kérjük elküldeni iskolánkba, de iskolánk portáján is le lehet adni. (1139 Budapest, Röppentyű út 62.) A verseny egyéni, nem csoportok jelentkezését várjuk.

Kérjük kedves történelemtanár kollégáinkat, hogy a verseny hirdetésében legyenek segítségünkre. Az első forduló válaszait november 14-ig kérjük iskolánkba eljuttatni.

Az 1. forduló feladatai

1. Ismertesd Hunyadi János életrajzát!  (pl. származása, családja, birtokai, tisztségei…)
  2. Mutasd be Hunyadi János hadjáratait, térképvázlattal is szemléltesd az eseményeket!
  3. Miért szól a harang délben?
  4. Ki volt Kapisztrán János?

A válaszokat november 14-ig várjuk. Jó munkát, eredményes felkészülést kívánunk.

Budapest, 2016. szeptember 22.                                             Karlovits Piroska és Hollander Gyöngyi

Ady Endre Gimnázium