Törpedenevérek látogattak az iskolába

Már néhány éve tudjuk, hogy törpedenevérek laknak valahol az iskola épületének laposteteje alatti résben. Általában júniusban találkozunk velük az épületben. Előfordult néhányszor, hogy a zárt térbe tévedő anya ijedtében lesodorta magáról a kölykét, hogy könnyebben tudjon menekülni (bár senki se üldözte). Ezeket a kicsiket az Állatkertbe szoktuk vinni, ahol van esély a felnevelésükre.

Újdonság, hogy idén már februárban is denevérekkel találkoztunk. Az átmeneti meleg időjárás felébreszthette őket. Sajnos ilyenkor a táplálékul szolgáló rovarok közül nagyon kevés repül, ezért a felébredt denevérek nem nagyon tudják pótolni az elvesztett energiáikat. Két hét alatt három példány is betévedt a suliba. Bár sértetlennek látszottak, sőt az egyik hosszasan körözött az aulában, mégis mindet sikerült megfogni. Kettőt az udvaron lévő denevérodúba helyeztünk, hogy ők dönthessék el, mikor és hová távoznak onnan. A harmadikat iskolánk munkatársa, Balla Erika, bevitte az Állatkertbe, ahol most is befogadták, hiszen hazánkban minden denevér védett.

Frekot Erika

Ökoiskola koordinátor