Toldy Ferenc-díj

Szívből gratulálunk!

Diószegi Endre, Dió, Tanár Úr, Kollégánk egy hete Toldy-díjas. Munkássága elismeréseképpen a Magyar Irodalomtörténeti Társaság Toldy Ferenc-díjjal tüntette ki. Iskolagyűlés keretében köszöntöttük –diákok és kollégák- az ünnepeltet, aki szerényen megjegyezte, hogy ez az értékes kitüntetés köszönhető az Ady Gimnázium szellemiségének, a mintegy 26 év alatt itt tanuló diákoknak is. Azért hozzá kell tenni, hogy a Tanár Úr kifogyhatatlan kulturális ötleteinek, szakmája és hivatása szeretetének, kitartó, szívós munkavégzésének leginkább. A sokszínű tevékenységi körnek, amelyek közül az irodalomtörténeti kutatások, a digitális tananyagok készítése csupán részterületek a magyar nyelv és irodalom, valamint a történelem tanítása, több generáció sikeres nevelése mellett. Büszkék vagyunk rá, és további sikereket kívánunk!