Tehetség minden téren

Alexet egy keddi nap végén csíptem el. Szerencsém volt, mert ritkán marad a tanítási nap végéig a sok edzése miatt. Kihasználtam az alkalmat, hogy kérdezzek tőle a ritmikus gimnasztika iránti szenvedélyéről.
Megtudtam, hogy már egészen kis korában, hatévesen kezdte a mai napig is rabjául ejtő sportolási tevékenységét az MTK-ban. Arra a kérdésemre, hogy miért pont ezt az utat választotta a sok sport közül, csak annyit tudott válaszolni: „Megtetszett, szép sportág.” Annyira elnyerte a tetszését, hogy jelenleg heti 5, de néha 6 alkalommal is jár edzésekre, sőt 2-3 hetente nemcsak belföldi, de a világ több pontjára is jár a nemzetközi versenyekre és bajnokságokra. Több gyakorlattal készül mindig, amelyet 2 évente frissítenek fel edzőjével. Kedvenc szerei a labda és a buzogány, de mindig keresik azokat az elemeket, amelyekben erősséget érez Alex. Az állóspárga és a Pánsé-forgás mindig szerepel a gyakorlatban.

Általában izgul, de ez egy verseny előtt, ahol a legjobbak „küzdenek” meg egymással, már nem tekinthető amolyan nagy dolognak. A versenyek után a bírók visszajelzései alapján folytatják a gyakorlat csiszolását és tökéletesítik a következő versenyre.
Boldogan mesélt a kedvenc mozdulatairól, a sok helyről, ahová versenyei alkalmával eljuthatott, de a rosszabbik oldalát is bemutatta a szenvedélyének. Megtudtam, hogy nem csak a szabadidejéből, de a kapcsolataiból is sokat elvesz a sok edzés és verseny, de mindig szakít időt a barátaira, még akkor is, ha ez néha nehezen sikerül neki.
Nemcsak a magánéletébe szól bele a gimnasztika, hanem a tanulmányai megszerzését is megbolygatta. Otthon tanul – egy ideje magántanuló –, és versenyek előtt, sőt még utánuk is tanul. Az iskolai tanulmányi eredményei már a kitűnő felé tartanak.

Szabadidejében – ha megadatik neki – zenét hallgat. Megtudtam, hogy a húga is elkapta a szenvedélyt, és ő is a ritmikus gimnasztikát űzi, amelyben mind őt, mind Alexet támogatják szülei.

(Kis Alexandra a Budapest XIII. Kerületi Ady Endre Gimnázium 8.A osztályos tanulójával osztálytársa, Rozgonyi Marcell beszélgetett.)