Tankönyvek átvételének rendje

Tisztelt Szülők! Kedves Diákok!

A tavalyi tanévhez hasonlóan a 2018/2019-es tanévben is a 7., 8. és 9. évfolyam tanulói ingyenesen kapják meg a tankönyveket. A tankönyvek az iskola tulajdonát képezik, és a tanév végén vissza kell adniuk a diákoknak. Tehát beleírni, szövegkiemelőt használni, nem átlátszó fóliába csomagolni nem lehet!

A többi évfolyamon a támogatásra jogosult és azt igénybe is vett tanulóknak nem kell fizetniük a könyvekért.

A tankönyvek átvétele iskolánkban az alábbiak szerint történik:

7-8-9. évfolyamok tanulói a tankönyveket a könyvtárban vehetik át szeptember 4-én és 5-én nyitvatartási időben a szülő által aláírt elismervény ellenében, melyet szeptember 3-án kapnak meg az osztályfőnöktől.

Azok a térítésmentes tankönyvcsomagra jogosult 10., 11. és 12. évfolyamos tanulók, akik egyéb könyvtári tartozásaikat már rendezték, szeptember 6-án és 7-én vehetik át tankönyveiket.

A 10., 11. és 12. évfolyam fizetős diákjai számára a tankönyvek átvétele szeptember 3-án lehetséges a következők szerint:

-          ­a tankönyvfelelős az osztályfőnökkel egyeztetett időpontban az osztály összes tanulója számára a 7-es tanteremben személyesen átadja a tankönyveket és egy borítékot

-          a borítékban található 3 lap: 1 db számlalevél, az aljáról leválasztható Készpénzátutalási megbízással („fehér csekk”), valamint 2 db „Átadás-átvételi jegyzőkönyv”. Az „Átadás-átvételi jegyzőkönyv” 1 példányát ÉRTELEMSZERŰEN kitöltve a diák visszaadja az osztályfőnöknek, aki az osztály jegyzőkönyveit összegyűjtve átadja a tankönyvfelelősnek.

-          A tankönyvek árát Készpénzátutalási megbízással postán befizetve lehet kiegyenlíteni, a Feladóvevényt pedig érdemes megtartani az esetleges vitás helyzetek tisztásása érdekében.

-          Egyéb lehetőségek a befizetésre:

Az új tanévre a tankönyvek árának befizetési határideje: 2018. 09. 15.

Mezei Zoltán

tankönyvfelelős