Tájékoztató az iskolai szünidei gyermekétkeztetés igénybevételének lehetőségéről, módjáról, időtartamáról, helyszínéről – a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermekek számára

Budapest Főváros XIII. Kerületi Önkormányzat természetbeni ellátásként a gyermek életkorának megfelelő szünidei gyermekétkeztetést biztosít:

• a tanév rendjéről szóló miniszteri rendeletben meghatározott TÉLI tanítási szünet időtartama alatt, 4 munkanapon keresztül, az iskola zárva tartásának időtartama alatti munkanapokon; 2017. évben:

szünidei gyermekétkeztetés

időpontja

szünidei gyermekétkeztetés helyszíne

2017. december 27-2018. január 2. között, 4 munkanapon át

naponta 11.00. – 13.00 óra között

Tomori Pál Általános Iskola

1131 Budapest, Tomori u. 2. szám alatt

Térítésmentes szünidei gyermekétkeztetés, azaz a déli meleg főétkezés a XIII. kerületben bejelentett lakcímmel rendelkező, rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult gyermek szülője, törvényes képviselője kérelme alapján igényelhető. Amennyiben a gyermek az iskolai szünetben az iskolai ügyeletet is igénybe veszi, számára a tízórait és az uzsonnát is biztosítja az Önkormányzat.

A kérelemként szolgáló igénylőlapot és a megállapodás nyomtatványt

a szülők az iskolától igényelhetik december 5-től.

A kitöltött nyomtatványokat az iskolának kell leadni december 14-ig!

Az étkeztetést biztosító intézmény (IMFK) együttműködési megállapodást köt a szülővel.

Felhívom szíves figyelmét, ha a gyermek az intézményi és szünidei gyermekétkeztetést betegség vagy más ok miatt nem veszi igénybe, akkor a megállapodásban leírtak szerint be kell jelenteni

•          a távolmaradást és annak várható időtartamát, valamint

•          a távolmaradásra okot adó körülmény megszűnését és azt, hogy a gyermek mikor veszi igénybe újból a gyermekétkeztetést.

A szünidei gyermekétkeztetés során, ha az étel helyben történő elfogyasztását a gyermek előre nem látható hiányzása, betegsége vagy egyéb ok akadályozza, az étel elvitelét a szülője, más törvényes képviselője vagy a szülő, más törvényes képviselő által megbízott személy viheti el.

A bejelentést követő naptól a távolmaradás idejére mentesül a térítési díj fizetésének kötelezettsége alól.

Budapest, 2017. november                                                    Dr. Bujdosó Sándor jegyző nevében:

Karácsonyi Magdolna aljegyző