Szelektív szemétgyűjtési hét az Adyban: 2017. szept. 18-22.

Kedves Diákok! Kedves Szülők!

Iskolai szintű programmal kívánjuk javítani iskolánkban a szelektív szemétgyűjtés gyakorlatát. A tantermekben és a folyosókon évek óta külön szemetesek szolgálnak a műanyag palackok gyűjtésére és külön gyűjtők a vegyes szemétnek.

Sajnos azt tapasztaljuk, hogy kevesen figyelnek oda arra, hogy mit melyikbe dobnak. Sokszor kerülnek a szemétbe félig telt palackok, vagy üresek, de összenyomás nélkül.

Ezen a héten mindennap ellátogatnak hozzánk az FKF (Fővárosi Közterületfenntartó Vállalat) munkatársai és minden osztályban tartanak egy-egy interaktív órát erről a kérdésről.

Reméljük, sikerül eloszlatni az esetleges tévhiteket, rossz gyakorlatokat a szelektív szemétgyűjtés témájában.

Kérjük a szülőket is, hogy személyes példájukkal, otthoni gyakorlatukkal segítsenek abban, hogy a felnövekvő nemzedék környezettudatosabban éljen, mind elődei.

Mi is megteszünk minden tőlünk telhetőt, hogy megmutassuk: szép ez a bolygó, ahol élünk, érdemes vigyázni rá.