Sikerek német nyelven

2020. január 30-án rendezte a Budapest XIII. kerületi Német Önkormányzat a kerületi német nyelvű vers-és prózamondó versenyt, immár 15. alkalommal a német nemzetiségi tagozatos Pannónia Általános Iskolában.

A versenyen külön szerepelnek a német nemzetiségi osztályok tanulói és a németet mint idegen nyelvet tanuló diákok.

Ebben az évben 6 kerületi általános iskolából és 4 középiskolából neveztek versenyzők.

Az Ady Endre Gimnáziumot 4 tanuló képviselte:

Fiziker Zsófia 9.d és Lin Chen 9.d osztályos tanulók, (felkészítő tanáruk Karlovits Piroska), valamint Horváth Bianka és Terecskei Vince a 10.a osztály tanulói (felkészítő tanáruk: Katonáné Mayer Katalin).

A prózamondók versenyében Lin Chen 1. helyzést ért el, a versmondók között Horváth Bianka 3. lett.

Gratulálunk a sikeres szerepléshez!

Karlovits Piroska némettanár,                    Katonáné Mayer Katalin némettanár,

a német önkormányzat elnőke, a v