Részt vettünk a Varga Tamás Módszertani Napok rendezvényein (2016. november)

November 11-én egy csapat diákkal részt vettünk a Varga Tamás Módszertani Napok „Játéktól a kutatásig” címmel tartott diákrendezvényen. Már hagyományosan, minden évben remek programokkal várják az érdeklődő diákokat játékokkal, rejtvényekkel, érdekességekkel.

Íme, néhány rövid diákbeszámoló az idei rendezvényről:

„2016 november 12-én (szombaton) lehetőségünk volt részt venni az Eötvös Lóránd Tudomány Egyetem (ELTE) által megrendezésre kerülő Varga Tamás módszertani konferencián. A foglalkozás 2 óráig tartott, ami igen hamar eltelt, köszönhetően a fejtörő és egyben játékos feladatoknak és persze a kiváló előadóknak, akik remek feladványokkal kedveskedtek a jelenlévőknek. A diákoknak hol a táblára felírt fejtörővel kellett megbirkózniuk, hol pedig kártyatrükköket kellett megfejteniük egyedül vagy párokba rendeződve. A résztvevők között voltak általános iskolás tanulók is, akik Kecskemétről látogattak el az előadásra, de gimnazistákat is fel lehetett fedezni a padsorok között. Az előadás végén a szervezők pogácsával, cukorral és almával kedveskedtek nekünk.” (Ginter Gábor 11.d)

„Ez a 2 órás foglalkozás a matekról szólt, de inkább a logikai részéről. Természetesen számolnunk is kellett keveset. Két tanárnő tartotta, akik különböző kártyajátékokkal is készültek nekünk.

Az első számolásos feladat az az volt, hogy megkértek minket, írjunk fel egy háromjegyű számot, majd a visszafele olvasott számot is. Aztán a nagyobb számból ki kellett vonni a kisebbet. Ezután egyesével el kellett mondjuk, hogy mi áll az utolsó helyen, tehát az egyesek helyén. Ő ebből kitalálta, hogy melyik szám jött ki. Az érdekessége a feladatnak az volt, hogy a tízesek helyén mindig a 9-es számjegy állt, viszont a miértjét házi feladatként adták fel.

Nagyon örültünk, hogy részt vehettünk a rendezvényen, és kár, hogy ilyen kevesen voltunk, szerintem érdemes lett volna a többieknek is eljönni.” (Simon  Elizabet 11.d)

Kedves diákok, jövőre is szeretettel várunk benneteket.

Kistelekiné Csiki Erika

Fájlok

Varga Tamás Napok.docx (15 KB)
LetöltésMegnyitás