Pénz7: gazdasági ismeretek oktatása iskolánkban

Matematika, fizika szakos tanárnőnk, Feketéné Tóth Márta tanárnő közbenjárásának köszönhetően több osztály, köztük a miénk is részt vehetett az iskolánkban megszervezett ún. Pénz7 órán.

A prezentációt lebonyolító szakember az alapvető, a mindennapi élethez elengedhetetlen pénzügyi ismeretek elsajátítására helyezte a hangsúlyt, ettől függetlenül természetesen mindenfajta, a témával egybevágó kérdésre készséggel válaszolt.

Tisztáztunk minden, az átlagember mindennapjait érintő szakszavakat, kifejezéseket, rövidítéseket. Beszélgettünk számtalan biztosítási típusról, valamint az életkorunkból adódóan épp aktuálissá vált diákhitelről.

A foglalkozás során elhangzottak alapján különféle feladatlapok önálló kitöltésével tudtuk frissen szerzett ismereteinket hatékonyabban elmélyíteni, majd azok ellenőrzésekor az időközben felmerülő problémás kérdéseket közösen megvitatni.

Maga a prezentáció rendkívül jól felépített, logikailag abszolút követhető, érthető és nem utolsósorban élvezhető volt, mely tekintve a téma szárazságát ez egy igen fontos szempont, hiszen egy, a mindennapjainkat befolyásoló tényező volt terítéken.

Az együtt töltött 45 perc során kellemes meglepetés ért minket, miszerint szakmai előadónk nem először járt iskolánkban, "öreg diákként", hajdani Adys tanulóként tért vissza.

Összességében úgy gondolom, ez a rendhagyó óra nagyon hasznos volt, rengeteg új információval gazdagodtunk, melyeket a későbbiekben minden bizonnyal alkalmazni is tudunk majd.

Romvári Dorina 11.d

Pénz7 beszámoló:

Egyik nap matek órán nem a megszokott tanítás volt, hanem érkezett hozzánk egy banki alkalmazott. Az országosan megrendezett Pénz7 keretében tartottak nekünk rendhagyó órát. Matematika tanárunkkal együtt érdekes foglalkozást tartottak nekünk pénzügyi alapismeretekről.

Mivel nincs ilyen szakóránk, ezért nagyon sok új dolgot tudtunk meg. Érdeklődve kérdezhettünk bármiről, mindenre kaptunk választ. Volt olyan feladat, amikor mindenki húzott magának 1-1 szituációt, amik a jövőben bárkivel megtörténhetnek. Együtt kerestük meg a lehetséges megoldásokat. Sokszor mindannyian meglepődtünk a helyes megoldáson.

Rengeteg olyan szakszónak és rövidítésnek tudtunk meg a jelentését, amiket életünk során már ezerszer hallottunk. Az óra végén kaptunk egy ismertető kiadványt, amiben az előadáson elhangzott összes fontos dolog szerepelt. Illetve egy feladatlapot is, hogy a következő matek órán kipróbálhassuk az órán tanultakat.

Jónap Borbála 9.ny