PÉNZ7 az Adyban

2018.03.05-08. között iskolánkban immár 3. alkalommal tartottunk foglalkozásokat a nemzetközi PÉNZ7 keretében.

Idén 10 osztály vett részt a foglalkozásokon. Az előző évekhez hasonlóan minden osztályhoz érkezett egy-egy banki önkéntes, akik az előzetesen megbeszélt témákkal kapcsolatos interaktív foglalkozást tartottak.

A programon mind a 4 érettségiző osztályunk részt vett, ahol kiemelt szerepe volt azon témáknak, amik megjelenhetnek a történelem érettségin.

A programon még részt vett iskolánk 6 alsóbb évfolyamos osztálya is. Voltak olyan diákok, akik már 3. alkalommal vehettek részt egy, a hagyományos gimnáziumi órák témáitól eltérő anyag interaktív feldolgozásában.

Az osztályokban nagyon változatos témákkal foglalkoztak. Néhány a teljesség igénye nélkül:

• személyes életpályák bemutatása, karrierépítés változatai,
  • vállalkozási alapismeretek,
  • a magyar bankrendszer, pénzfizetési technikák,
  • családi költségvetés,
  • állami bevételek és kiadások,
  • napjaink izgalmas pénzügyi kérdései:
    • Mi a bitcoin?
    • Van-e a tuti befektetés?
    • Megéri-e tőzsdézni?
    • Mikor éri meg diákhitelt felvenni?

Önkénteseink a diákok előre megfogalmazott kérdéseire adtak válaszokat, így tanulóink számukra is érdekes témákról hallhatták hiteles szakemberek véleményét.

A rendezvénysorozatól a számok tükrében:

• 10 osztály vett részt a programon, összesen 290 diákkal
  • 6 kolléga (történelem és matematika szakos tanárok) tartott órákat
  • 4 banki dolgozó tartott önkéntesként órákat

Ezúton is köszönjük az önkéntesek segítségét.

Feketéné Tóth Márta