E-mail: titkar@adygimnazium.eu

Pénziránytű

Pénziránytű-bankvelem iskolahálózat

OperaKoktél előadáson járt a 8.A osztály

Osztályunk a Lázár Ervin Program részeként 2021.10.13-án a Magyar Állami Operaházban egy előadáson vehetett részt.

Az első előadás, amit láttunk, "A színigazgató" című mű volt Mozarttól. A darab két énekesnő egymással való vetélkedéséről szólt. Mindketten a színház igazgatóját próbálták meggyőzni alkalmasságukról. Nem voltunk még ehhez a műfajhoz hozzászokva, így kicsit furcsának, néhol vontatottnak találtuk. Közben egy kamerával vették fel az eseményeket a színpadon, ami egy kissé zavaró volt.

Ezt követte "A telefon" című darab, ami a témájában már kicsit közelebb állt hozzánk. Jobban lekötötte a figyelmünket. A jelmezek színesebbek és kreatívabbak voltak, ez szórakoztatóbbá tette az előadást.

A bemutatók után fotókat is készítettek rólunk az ott dolgozók, akik nagyon kedvesek voltak.

Összeségében örülünk, hogy lehetőségünk volt résztvenni a programban, feldobta a hétköznapjainkat.

Sárik Zsófia

8. A osztályos tanuló