Önkéntesen a Vizimajálison

Iskolánk képviseletében ismét több tanuló vett részt a XIII. kerület egyik hivatalos rendezvényén, a  Vizimajálison 2015. május 3-án vasárnap délelőtt.

Sajnos az időjárás nem volt tökéletes a rendezvényhez, ettől függetlenül sokan keresték fel a Népszigeten az evezős spottelepet.

A szülők és a gyerekek a sárkányhajó bemutatók és az evezősök futamai után a  Homoludens  társasjátékklub sátrában logikai  és készségfejlesztő játékokat is játszhattak tanulóink segítségével, magyarázataival.

Mint azt a közösségi szolgálatot teljesítő diákjainktól megtudtam, ők már sok játékkal megismerkedtek és közülük 20-25-öt rendszeresen játszanak és tanítanak az érdeklődő gyerekeknek, felnőtteknek.

A társasjátékklub rendezvényei folyamatosan zajlanak a kerület különböző pontjain.  Az Adysok természetesen ezeken is ott lesznek, és várják az érdeklődő játszani, illetve önkénteskedni vágyókat.

Katonáné Mayer Katalin

IKSZ koordináló tanár