E-mail: titkar@adygimnazium.eu

Örökös Ökoiskola

Pénziránytű

Pénziránytű-bankvelem iskolahálózat

Nagy büszkeségünk: kiérdemeltük az Örökös ökoiskola címet

Két sikeres ökoiskola pályázatunknak köszönhetően hat évig Ökoiskolaként működtünk. Harmadik pályázatunkra 2021. június 15-én érkezett válasz:

ÖRÖKÖS ÖKOISKOLA lettünk!

Részlet Kisfaludy László, köznevelésért felelős helyettes államtitkár leveléből:

„Az Örökös Ökoiskola cím használatára 2021. szeptember 1-től visszavonásig jogosultak.

A Cím viselésével Hazánk, Magyarország és a Kárpát-medence természeti örökségének védelme, a fenntarthatóságra nevelés egész intézményes megközelítése melletti elköteleződésüket nyilvánítják ki. Az Ökoiskola, és kiemelten az Örökös Ökoiskola cím elismerése annak a pedagógiai és intézményvezetési folyamatnak, melynek eredményeképpen tanulóik számára természetessé válik az egészség- és a környezettudatos életmód, az igazságos társadalmi berendezkedés iránti igény, továbbá a globális és lokális kihívások iránti nyitottság, valamint az, hogy aktívan képesek tenni a felismert problémák megoldásáért. Az iskolában megszerzett tudást és értékrendet a tanulók családjuk vagy tágabb környezetük felé is közvetíthetik.”

Örömmel folytatjuk munkánkat és iskolai életünket az ökoiskola szemlélet jegyében.