Kutatók éjszakája 2018.

Elmúlt évek hagyományát követve idén is részt vettünk iskolánk érdeklődő diákjaival a Kutatók éjszakája eseménysorozatán. A több mint 20 fős csoportot a 9.C és 10.A osztály tanulói alkották. Az ELTE TTK Lágymányosi kampuszának Északi tömbjébe látogattunk el.

A Magyar Fizikushallgatók egyesületének tagjai mutattak be a fizika legkülönbözőbb területéről látványos kísérleteket kicsiknek és nagyoknak. A bemutatás mellett sokat közülük ki is próbálhattak a vállalkozó szellemű diákok.

A 10. évfolyamos diákok ezalatt Róka András A szférák harca című bemutatóját tekinthették meg. Megtudhatták, hogy a túlnépesedés mennyire veszélyezteti az élő környezetet, és hogyan kerültek fölénybe olyan érdekek, amelyek veszélyeztetik a bioszférát.

Költő Emese