Iskolánk kertje 2018 márciusában

A Madárbarát kertben a szokásoknak megfelelően az őszi szünettől a tavaszi szünetig tartott a rendszeres madáretetés és idén már itatás is. A munkát az iskolai közösségi szolgálat keretében Kerekes Gergő és Kész Dávid végezték, mindketten a 10.c osztály tanulói. Pontos és megbízható munkájukért dicséret illeti őket.

A madáreleséget idén is csak kisebb részben kellett vásárolnunk, nagyobb részben a diákoktól, családjaiktól és az iskola dolgozóitól kaptuk felajánlásként. Köszönjük szépen!

A madáretetéshez hozzájárultak:

Kistelekiné Csiki Erika tanárnő

Feketéné Tóth Márta tanárnő

Karlovits Piroska tanárnő

A Madárbarát kertbe új odúk is kikerültek, amiket Tóth Farkas, a 12.b tanulója helyezett fel a fákra.

Bemutató jelleggel egy denevérodút is kitettünk, de ebbe nem várható a denevérek beköltözése (ahhoz sokkal magasabbra és nyílt felületre kellene csoportosan elhelyezni).

A kertben a legnagyobb újdonság, hogy pályázati pénzből és az Ady Endre Gimnáziumi Alapítvány jóvoltából sikerült két masszív, kerti padot vásárolnunk. Reméljük, hogy ezután többféle foglalkozásra is sor kerülhet a kertben.

A Rovar Hotel is fejlődött: már több fahasábunk van, amikben kifúrt lyukak várják, hogy a magányos darazsak rátaláljanak. Egy nagy kötegnyi bambuszdarab is lakásul szolgálhat a jövőben. Várjuk, hogy a darázs garázsba tavaly letett peték kikeljenek és kirepüljenek a kifejlett rovarok. Nemsokára itatót is felszerelünk.

Amiben szívesen elfogadnánk a szülők segítségét:

A bio-farakásunk elég szegényes. Igaz, így is nagyszámú faligyík lakja. Szeretnénk, ha sokkal több fatörzsünk lenne a farakásban. Nem felhasogatott fahasábok kellenének, hanem legalább 1m hosszú fatörzsdarabok. Ha valaki tudna ebben segíteni, kérem, keressen engem.

Frekot Erika igh.

Ökoiskola koordinátor