Információk az előrehozott érettségiről

Előrehozott érettségire jelentkezni és érettségit tenni csak a következő feltételek mellett lehet:

• Csak informatika és idegen nyelv tantárgyakból lehet előrehozottan érettségizni
  • Április végéig azokból a tárgyakból, melyekből a tanuló előrehozott érettségire jelentkezett, meg kell szereznie a pedagógiai program szerinti összes év végi jegyét. Ez a gyakorlatban a következőket jelenti:

informatikából egy 10. osztályos tanuló: április végéig a szaktanára lezárja a 10. oszt.-os informatika jegyei alapján, valamint osztályozó vizsgát tesz a 11. évf. anyagából is.

informatikából egy 11. osztályos tanuló: április végéig a szaktanára lezárja a 11. oszt.-os informatika jegyei alapján (vagyis korábban szerez év végi osztályzatot).

idegen nyelvből egy 10. oszt. tanuló: április végéig a szaktanára lezárja a 10. oszt.-os nyelvi jegyei alapján, valamint osztályozó vizsgát tesz a 11. évf. és külön a 12. évf. anyagából is.

idegen nyelvből egy 11. oszt. tanuló: április végéig a szaktanára lezárja a 11. oszt.-os nyelvi jegyei alapján, valamint osztályozó vizsgát tesz a 12. évf. anyagából is.

Felhívjuk a figyelmet arra, hogy

1. az osztályozó vizsgán szerzett év végi jegyen a továbbiakban NEM LEHET javítani, függetlenül attól, hogy végül érettségizett-e a diák az adott tárgyból, illetve milyen eredményt ért el.
  2. az előrehozott középszintű érettségit a tanulmányok ideje alatt nem lehet megismételni középszinten. Szintemelő vizsgát lehet tenni (egy meglévő középszint után egy emeltet)
  3. ha valaki a megírt írásbeli érettségi eredménye alapján úgy dönt, hogy nem fog szóbelizni, akkor erről írásban nyilatkoznia kell az igazgatóhelyettesnél. Amennyiben 12. év végén ebből a tárgyból vizsgázni akar, akkor a vizsgáját javító vizsgának fogják hívni. Elégtelen osztályzatáról törzslapkivonatot kap, az érettségi bizonyítványba elégtelen nem kerül be.
  4. aki jelentkezik előrehozott érettségire, annak 2017 egész június hónapjában szabadnak kell lennie, mert a vizsgabeosztás csak később készül el, és nem tudjuk figyelembe venni, hogy a család befizetett egy külföldi útra vagy a diák „nem ér rá”.

Az előrehozott érettségire jelentkezők jegyzője (aki minden hivatalos érettségi ügyét intézi):

Frekot Erika igh.