Hogyan legyünk tudósok...?

Erre a kérdésre ugyan nem kaptunk egyértelmű választ, de ezt nem bántuk, mert annál több hihetetlenül érdekes történetben volt részünk a Semmelweis Orvostörténeti Múzeumban.

Ismét ott jártunk érdeklődő biológia tagozatos és fakultációs diákjainkkal, akik megtapasztalhatták, hogy milyen egy valódi tudós. Hogyan építhetünk fel egy világszinten is jegyzett tudományos karriert?

Megismerhettük Bertók Lóránd akadémikus professzort, aki mesélt a kutatásairól, Selye János Nobel-díjas professzorral közösen végzett kísérleteiről, és még megannyi szép élményéről, amit élete során a tudományos munkássága alatt megélt.

Lelkesedése, fiatalos lendülete, tanulságos történetei magával ragadóak voltak. Mindannyian élvezettel hallgattuk, és a velünk megosztott gondolataiból magunkkal hoztunk kettőt.

„Minden felfedezés annyit ér, amennyivel az emberek javát szolgálja”

„…az az öröm, amelyet egy új ismeret felfedezése szerez, semmivel nem hasonlítható össze.”

Örülünk, hogy ott lehettünk…igazi tudósközeli élményben volt részünk.