Fővárosi Komplex Rajzverseny eredmény

Részlet a versenykiírásból:

„E tanévben útjára indítunk a designkultúra fogalomkörébe tartozó tematikát- és feladatsort, melynek hátterében az a kézenfekvő szándék húzódik meg, hogy több irányban fejlesszük tehetséges tanulóink képességeit. A felkínált témák és feladatok alkalmasak a problémaérzékeny, azokra reflektálni, cselekedni képes, kezdeményező alkotói attitűd kialakítására, a designer szerepmodelljének (és gondolkodási struktúrájának) megtapasztalására, átélésére. A feladatok során a diákok ismert és kevésbé ismert képzőművészeti alkotások által inspirálódva térbeli alkotásokat hoznak létre. Ez biztosítja a verseny évről évre megújuló koncepciójának finom átmenetét a kétdimenziós és a háromdimenziós tematika között.”

A Fővárosi döntő helyszíne a Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium volt.

A fővárosi komplex rajzversenyen Terecskei Vince 8.a nagyon szépen szerepelt, negyedik helyezést ért el. Nagyon szoros volt a verseny, Vince 68 pontot ért el, a harmadik helyezettnek 70 pontja volt.