„Fogyasztói tudatosságra nevelő iskola” cím díjátadó ünnepsége iskolánkban (2017.10.25.)

Az előző tanévben írt pályázatunk alapján elnyertük a „Fogyasztói tudatosságra nevelő iskola” címet. Az oklevelet ünnepélyes keretek között adta át Keszthelyi Nikoletta, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium fogyasztóvédelemért felelős helyettes államtitkára. Az iskolánkban rendezett ünnepségen a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium képviseletében részt vett Török Zoltán, a Közép-Pesti Tankerület képviseletében pedig Gálné Molnár Klára tanügyi referens és Mogyorósi Attila szakmai vezető.

Az ünnepi hangulatot iskolánk két tanulójának zenei előadása emelte: zongorán játszott Kocsis Izabella (9.b osztályos tanuló), hegedült Somodari Benjámin (9.c osztályos tanuló).

Az oklevél átvétele után Szalai Bernadett igazgatónő összefoglalta, hogy milyen sokféle tevékenységet folytatunk iskolánkban különféle szakórák keretében, valamint mennyi helyre visszük diákjainkat külsős programokra. Szó esett arról, hogy tagjai vagyunk az Econventio Iskolahálózatnak, részt veszünk a következő, pénzügyi ismereteket kívánó versenyen: MNB MONETARY verseny, „Vigyázz, kész, pénz” általános iskolásoknak kiírt verseny. Osztályaink rendszeresen ellátogatnak az OTP Látogatóközpontjába, ahol pénzügyi foglalkozásokon vesznek részt.

Fontosnak tartjuk, hogy mire az érettségire kerül sor, diákjaink olyan tudás birtokába kerüljenek, ami megalapozza, hogy felelős pénzügyi döntéseket hozzanak, és tudatos vásárlóként, kritikusan tudják szemlélni a rájuk zúduló különféle, vásárlásra buzdító ajánlatokat.