Előzetes tájékoztatás az új digitális munkarendről 2020. március 14.

Tisztelt Szülők! Kedves Diákok!

Magyarország Kormányának bejelentése alapján, 2020. március 16-tól új, tantermen kívüli digitális munkarend lép életbe a köznevelési intézményekben.

A koronavírus-járvány okozta rendkívüli helyzetben is tovább kell működtetni az oktatási rendszert, a tanulóknak biztosítani kell a tanulási lehetőséget. Az iskoláknak és a pedagógusoknak alkalmazkodniuk kell a váratlanul kialakult szituációhoz.

A tanulók nem járhatnak be az iskolába, a tanítást azonban nem szüneteltetjük, hanem megpróbáljuk 21. századi, digitális formában, távoktatással folytatni.

Iskolánk tanárai mindent meg fognak tenni a tanév sikeres folytatása és az érettségi vizsgákra való felkészítés érdekében is.

Folyamatosan tájékozódunk a lehetőségekről, és a szaktanárok a távolból fogják segíteni a diákokat a tananyagok elsajátításában:

az infokommunikációs eszközök használatával, online adnak majd tájékoztatást a tanulóknak, támogatják őket a tanulásban, megjelölik a feldolgozandó tananyagrészeket és meghatározzák a számonkérés vagy a beszámolás módját.

Ehhez kérjük minden tanulónk fegyelmezett együttműködését és a szülők támogató hozzáállását.

A diákokat és szüleiket arra kérjük, hogy folyamatosan kísérjék figyelemmel a KRÉTA-üzeneteket és iskolánk honlapját!

Iskolavezetés