Elindult a Határtalanul pályázat

Iskolánk a 2015/2016-os tanévben sikeresen pályázott az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiírt Határtalanul programra. A pályázat keretében 1.816.000.-Ft-os támogatásban részesültünk partneriskolánkkal, a szatmárnémeti Kölcsey Ferenc Főgimnáziummal együtt.

Pályázatunkban a két iskola 40-40 diákja és 4-4 kísérő tanára vesz részt.

A program a Kölcsey Főgimnázium diákjainak utazásával vette kezdetét, melyre április 1-3 között került sor.

A két iskola résztvevő diákjai együtt tekintették meg a budai Várban a Mi, magyarok kiállítást, mely igazi élményt jelentett minden résztvevő számára. A közös múzeumlátogatás után a szatmári diákok részt vettek az Ady Gimnázium Denevér-derby rendezvényén, ahol megmérkőztek diákjainkkal fociban, pingpongban.

A szombati napon egy dunakanyari látogatást szerveztünk vendégeinknek, melynek keretében megtekintettük a szentendrei skanzent, a visegrádi királyi palotát és az esztergomi vármúzeumot. Tartalmas, élvezetes programot sikerült szerveznünk, a szatmári diákok és tanáraik jól érezték magukat.

A vasárnap közös faültetéssel kezdődött, melyre iskolánk kertjében került sor. Az elültetett fa a jövőben szimbolizálja a nemzeti összefogást, egyben hozzájárul iskolánk ökoiskola jellegének erősítéséhez.

A faültetést a Rákos-patak iskolánkhoz közel eső részének szeméttől való megtisztítása követte, szintén a két iskola diákjainak részvételével.

Ezt követően a résztvevők megtekintették az Ady Emlékmúzeumot és elbúcsúztunk vendégeinktől.

A program áprilisban egy várpalotai kirándulással folytatódik, majd május 13-16 között az Ady Gimnázium 9-10. osztályos tanulói utaznak Szatmárnémetibe és környékére, viszonozva a Kölcseysek látogatását.

Farkas Zoltán