Éjszaka a Könyvesboltban

Rendhagyó irodalmi szeánszon vettek részt december 2-án az Ady Endre Gimnázium diákjai. A Magvető Café könyvbemutatóján közreműködtek jelenetekkel, játékokkal a Hányféleképpen lehet szeretni? Menő Könyvek könyvbemutatóján.  Az este hattól reggel hatig tartó programban volt rögtönzött színpadi előadás (a 9.b, a 9 nyek, a 10.c és 11.b diákjainak részvételével), zongorakoncert (Kocsis Izabella 9. b osztályos tanuló előadásában), beszélgetés a szerzőkkel, irodalmi játékok és filmvetítés.

Beszélgetésben a Szívek dallama című kötet kapcsán Balázsy Pannával, Kalapos Éva Veronikával, Lakatos Leventével és  Szabó T. Annával találkozhattak a vendégek.

Egy ​kis zenélődoboz ez a könyv, sok hangjeggyel, négy kiváló író egy-egy elgondolkodtató kisregényével. Jó kézbe venni, kinyitni, hogy meghalljuk a történeteiket, visszacsukni, és újra, meg újra felnyitni. Sorsok, szerelmek, életek ömlenek ki ebből a kis kötetből, ezernyi dallamfoszlány, a szív millió dallama.