Csatlakozz te is, csatlakozzon Ön is az Élő Bolygó felhíváshoz!

Kedves Diákok!

Idén decemberben Párizsban lesz egy csúcstalálkozó, ahol a világ vezetői arról tárgyalnak majd, hogy milyen sürgető feladatokat kell megoldani a globális klímaváltozással kapcsolatban.

Hiába „elcsépelt” a mondat, de valóban csak egy Földünk van! Ezen élünk és azt szeretnénk, ha továbbra is élhető maradna.

Ezért indult egy nemzetközi kezdeményezés, Live Earth vagyis Élő Bolygó címen, mely azt szeretné megmutatni, hogy milyen sok ember tartja fontosnak bolygónk egészségét.

A kezdeményezéshez Magyarország is csatlakozott, s külön programot indított az iskolák számára. Ezen belül minden iskola kapott egy belépési kódot, ahová belépve ki-ki a nevét és e-mail címét megadva csatlakozhat az iskolája nevében.

Beléphet és csatlakozhat szülő, családtag, tanár és iskolai dolgozó is.

A belépések számát november 23-án összesítik, s a diáklétszámhoz képest legnagyobb arányban csatlakozókat a következőképpen díjazzák:

1.     díj: 6 millió forint

2.     díj: 4 millió forint

3.     díj: 2 millió forint

amelyet az adott középiskola a saját döntése alapján szabadon fordíthat bármely olyan célra és/vagy fejlesztésre, amely összhangban van a környezeti fenntarthatóság és ökotudatosság eszméivel és értékeivel.

Az Ady Endre Gimnázium egyedi online belépőkapuja:

www.elobolygonk.hu/?/budapest/ady

A szervezők felhívják a figyelmet, hogy a hatályos jogszabályok alapján fontos, hogy a 16 év alatti tanulók szüleik jóváhagyásával regisztráljanak.

HA FONTOS SZÁMODRA A BOLYGÓ, AHOL ÉLSZ, CSATLAKOZZ TE IS!

Iskolavezetés