Csatlakoztunk a Világ Legnagyobb Tanórája programhoz

2019. szeptember 30 – október 4.

Mit jelent a Világ Legnagyobb Tanórája?

A Világ Legnagyobb Tanórája az első globális oktatóprojekt, mellyel az ENSZ kívánja a fiatalokkal megismertetni a 17 Fenttartható Fejlődési Célt. A nemzetközi program során a világ számos országában ugyanazon a héten foglalkoznak a 17 céllal, illetve részletesebben egy kiemelt témával, ami idén a biodiverzitás volt.

A program honlapján sok angol nyelvű és néhány magyar nyelvű anyag segíti a tanárok felkészülését.

A program megvalósulása iskolánkban

A különleges tanórákra iskolánkban 8 tanár készült fel, hárman biológia órákon, öten angol órákon foglalkoztak a biodiverzitással és a Fenntartható Fejlődési Célokkal. Felhasználtuk a segédanyagok közül a rövid animációs filmeket, valamint az óravázlatok egy részét.

Összesen 16 csoportban zajlottak le az órák.

A diákok az interaktív feladatok során alkalmazhatták a témáról korábban szerzett ismereteiket és kreativitásukat is.