Biológia versenyfelhívás 2016-2017.

Kedves Versenyzőkedvű Diákok!

Az Ady Endre Gimnázium Természettudományi Munkaközössége biológia versenyre hív Benneteket, amelyet a III., IV. és XIII. kerület iskoláinak felsős diákjai számára hirdetünk meg (5., 6., 7., 8. évf.).

Nevezési díj nincs.

A versenyen egyénileg lehet részt venni, két fordulóban küldünk feladatlapot. Az első fordulóban az 1-2. feladatlapot egyben küldjük az iskolák számára, egyben is kérjük vissza, a második fordulóban a 3-4. feladatlapot küldjük (illetve tesszük ki a honlapra), szintén egyben.

Ezeket biológia tanáraitoktól kérjétek, illetve a feladatlapok gimnáziumunk honlapjáról is letölthetők: www.adygimnazium.eu

A verseny témája:

Ázsia állatvilága

Azokra a fajokra koncentrálunk, amelyeket a Fővárosi Állat- és Növénykertben is láthattok. A feladatok megoldását könnyíti, ha kilátogattok az Állatkertbe.

A kidolgozott feladatlapokat - a beküldési határidőt betartva - egyénileg vagy iskolai szinten összegyűjtve az alábbi címre kérjük eljuttatni:

Ady Endre Gimnázium,

Természettudományi Munkaközösség,

1138 Bp. Röppentyű utca 62.

Beküldési határidő: 1. forduló – 2016. október 12.

2. forduló – 2016. november 10.

A legjobb eredményt elérő diákokat a gimnáziumban megrendezendő döntőbe hívjuk, amelynek időpontja: 2016. december 8. (csütörtök) 15 óra

A döntő kérdései a feladatlapokon szereplő állatok köréből kerülnek ki.

A döntőbe jutott diákok iskoláját külön értesítjük és tájékoztatjuk a részletekről. A honlapunkon is megjelentetjük a döntő résztvevőinek névsorát.

Eredményes versenyzést kívánunk!

Budapest, 2016. szeptember 05.                                      Az Ady Endre Gimnázium

Természettudományi Munkaközössége

Fájlok