Beszámoló a Beporzók Napja rendezvényről

Iskolánkban (és az országban) idén először ünnepeltük a Beporzók Napját. Azokra a rovarokra hívtuk fel a figyelmet, amelyek virágról virágra szállva gondoskodnak sok növény szaporodásáról. Nekik köszönhetjük a gyümölcseinket.

Az aulában gyümölcsteát és mézet kóstolhattak ezen a napon a diákok és a tanárok. A legnagyobb sikert a kertben termett, szárított bodzából készült tea aratta. Aki elhozta a bögréjét, abban kapott teát, aki nem, üvegpohárból ihatott. Az eldobható műanyagot most is mellőztük, mint mindig, amikor csak lehet.

Az aulát a 7.a osztály által készített szép plakátok, valamint természetfotók díszítették.

A teafőzésben a 11.c osztály lányai jeleskedtek.

Ezen a napon tanárvendégeink is voltak, akik bekapcsolódtak a programba. A Hunyadi Mátyás Általános Iskolából Grósz Júlia tanárnő, a XIV. kerületi Leánykollégiumból Dr. Szvitekné Máté Szilvia igazgatónő és Nagy Márta tanárnő érkezett. A tanárkollégáknak Frekot Erika tanárnő mutatta be az iskola kertjében az odútelepet, a madáretetőket, a Rovar Hotelt és biofarakást. Szó esett a kerttel kapcsolatos módszertani tapasztalatokról, a tanösvény projektről, stb.

Sikeres napot zárhattunk a régóta várt, igazi, márciusi napsütésben.