Bagolymentés az Adyban

Szokatlanul kezdődött az egyik júniusi tanítási nap. Horváth Bianka 7.a osztályos tanulónk kezében egy bagolyfiókával érkezett az iskolába. A bagolyfiókát szorult helyzetből menekítette ki az iskolához közeli parkban, mert éppen varjak támadtak szegényre.

A varjak és más ragadozómadarak mindig megtámadják a baglyokat, ha nappal találkoznak velük. Az erdei fülesbagoly fiókára nézve ez végzetes lehetett volna, így tényleg szüksége volt a segítségre.

Az „erdei” fülesbaglyok lassan kiérdemlik a „városi” jelzőt, annyira urbanizálódnak az utóbbi időben. A kitollasodó fiókák már akkor elhagyják a fészket, amikor még nem tudnak repülni. A szüleik a fészek körüli ágakon addig etetik őket, amíg önállóak nem lesznek.

A mentett kisbaglyot biztonságba helyeztük egy papírdobozban, majd nemsokára autóval elvittük az Állatkertbe. Itt Állatmentő Állomás működik, ahol a sérült vagy mentett védett állatokat fogadják be. A mi kis védencünket is szeretettel és szakszerű vizsgálattal fogadták. Úgy tűnt, nincs semmi sérülése. Elhelyezték egy ketrecben, ahol felcseperedik majd, aztán röpdébe kerül, végül szabadon engedik.

Sok szerencsét kisbagoly!