Az Év diákja: Genye Luca 10.b

A tantestület szavazása alapján a 2020-2021-es tanévben az Év diákja Genye Luca 10.B osztályos tanuló.

Részlet a felterjesztésből:

Luca az elmúlt két év során az osztály legkiválóbb tanulói közé tartozott. Segítő hozzáállásával hamar kivívta társai szeretetét. Szorgalmát, tudását a többiek is elismerik. Többször saját maga kezdeményezte a gyengébben teljesítő tanulók korrepetálását, segítését.

Luca kedvenc tantárgyai a történelem és az irodalom. Szívesen indul versenyeken, ahol méltón képviseli iskolánkat. A 2019-2020-as tanévben a Horváth Mihály országos történelem versenyen bejutott a döntőbe, ami sajnos a járvány miatt elmaradt. A 2020-2021-es tanévben szintén a legjobb 15 közé került, az országos döntőben 12. helyen végzett.

Az Ady Endre Gimnázium által szervezett Kárpát-medencei történelem versenyen 4. helyen végzett.

Szerény, odaadó, tehetséges diákja iskolánknak, munkája példaértékű.

Szeretettel gratulálunk!