Aktuális hírek az iskola fűszerkertjéről 2015 őszén

A tavalyi évben kialakított és beültetett kertrész a fűszer- és néhány haszonnövényével szerencsésen átvészelte a tikkasztó nyarat. Kertészünk szorgalmasan öntözte a szünidőben is, csupán a megnövekedett gazok jelezték, hogy sürgősen dolgos kezekre van szükség.

Szeptember elején, miután a 12. c kertbarát diákjai learatták a paradicsom- és paprikatermésüket, hozzáláttak a fűszerkert rendbetételéhez. Ebben a munkafolyamatban az idei tanévben segítséget is kaptak. A bejövő 9. c osztály természetkedvelő tanulói (Akály Alexa, Elmer Zsófi, Szíves András, Vanicsek Pál) fokozatosan, a végzős diákok felügyelete mellett átvették a feladatokat. Kiirtották a megnövekedett gazokat, rendbe hozták a parcellákat, összegyűjtötték a lehullott leveleket.

Új növénytelepítés is történt. A hátsó kijárattal szemben, a fák alatt homoktövis bokrokat is ültettek.  Vigyázat, mert szúrós lesz!

Végzőseink begyűjtötték a dísznapraforgó magjait, hogy jövőre is napsugaras hangulatot kölcsönözhessünk a betonfal előtti kertnek.

A hosszú, enyhe ősz következtében sokáig zöldek maradtak növényeink, s a napokban megtörtént a fűszernövények „betakarítása”, szárítása, hogy legkésőbb az „Egészségnapon” kóstolót kaphassunk saját terméseinkből, teába, fűszervajba keverve.

Reméljük, hogy a zsálya, a rozmaring, a kakukkfű, a menta illatos őrleményei sokaknak fognak pozitív íz élményt okozni, és a jövőben ők is érdeklődéssel lesznek a Fűszerkert és annak termései iránt.

Kedvcsinálónak és az események dokumentálása céljából mellékelünk néhány fotót is!

Kiss Katalin és Lengyelné Farkas Julianna